Airspace

kar tako malo o vsem kar ne spada drugam

Airspace

OdgovorNapisal/-a zroskar » To Avg 24, 2010 1:05 pm

A1164/10 Q)LOVV/QXXXX/V/NBO/E/000/999/4743N01320E160 A)LOVV B)1007270856 C)1010272200 EST E) IN THE SPIRIT OF THE SCHENGEN AGREEMENT, THE CZECH REPUBLIC AND AUSTRIA WILL EXEMPT GLIDER OPERATIONS IN THE AIRSPACE OF -G- AND -E- CLASS FROM THE OBLIGATION TO SUBMIT A FLIGHT PLAN WHERE THE STATE BOUNDARY OF THE CZECH REPUBLIC IS CROSSED TO/FROM AUSTRIA

............to sem skopiral iz streckenflug.at. A so naše Uprave toliko zrele, da bi kaj poskušali tudi mi narediti s sosedi?
zroskar

Re: Airspace

OdgovorNapisal/-a Miha Kos » To Avg 24, 2010 7:49 pm

Ob sicer večinoma utemeljenih očitkih našim državnim organom glede neživljenskega izvajanja predpisov je Željkov očitek tokrat najbrž odveč. Sprašujem se namreč, če je doslej kdo od slovenskih jadralnih pilotov, ki vsakodnevno letijo preko meje v Italijo, Avstrijo in Madžarsko v nekontroliranem zračnem prostoru (razred E in razred G) oddal načrt leta (flight plan)?! Iz Željkove informacije pač sklepam, da so bile glede tega doslej na meji med Avstrijo in Češko težave, ki jih mi že dolgo ne poznamo in so jih končno uspeli odpraviti "v dobrem shengenskem duhu" ...
Miha Kos

Re: Airspace

OdgovorNapisal/-a MihaPremrl » To Avg 24, 2010 9:02 pm

Cariniki na meji med Češko in Slovaško z daljnogledi gledajo v zrak in pristojnim organom pošiljajo registrske oznake jadralnih letal, ki so prečkala mejo. Vsaj tako so mi rekli na letališču Holešov na Češkem. Verjamem, da na meji z Avstrijo ni dosti drugače.
MihaPremrl

Vrni se na Splošne debate

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost