Flight Challenge Cup 2014, Prievidza, Slovaška

koledarji, rezultati, kje vse smo bili, kje vse nismo bili (pa bi morali) ...
Uporabniški avatar
glajda

Flight Challenge Cup 2014, Prievidza, Slovaška

Odgovor Napisal/-a glajda »

Lep pozdrav iz Prievidze, kjer poteka tradicionalni Flight Challenge Cup.
Uradna stran: http://fccgliding.sk/index.php?language=en
Rezultati: http://www.soaringspot.com/fcc2014/results/

Letos se ga udeležujeva Andrej Vrečer v 15m razredu in Boris Žorž v klubskem razredu. V 18m
razredu bi moral tekmovati Luka Žnidaršič, vendar še čaka štampiljko od EASA za svojega Ventusa
2cxa FES. Mogoče se nam pridruži kasneje. Navijajmo zanj!

Niko mi je zagrozil, da če ne bom uporabljal rok za pisanje poročil, mi jih bo zlomil (šala),
zato mi ne preostane nič drugega, kot da ubogam.

Zbudili smo se v oblačno jutro. Obisk letališča sem zamaknil zaradi dežja, potem pa je sledila
blatijada po travnati stezi.

Kljub slabemu izgledu vremena je bil meteorolog optimist in po nekaj prestavljenih vzletih so
nas pognali. Disciplina je bila AAT s časom 2:30h. Proti prvi točki se je vreme šele delalo,
zato sem štartal na disciplino med zadnjimi. Šlo je solidno, težava je bila le močan veter in
raztrgana dviganja. Prvi dve katati sem odletel v redu, na zadnji točki pa sem moral podaljšati
v ravnino, sicer bi bil prezgodaj nazaj, potem pa sem se znašel nizko v senci in potrebno se je
bilo reševati. Tu sem izgubil nekaj časa, ampak izkazalo se je, da sem rezultatsko blizu vrha.
Važno je, da prvi dan nisem naredil večje napake.

Za naprej vreme izgleda malo mešano na žaru. Meteorolog je optimist, splošne napovedi pa dajejo
dež. Bomo videli.

P.S. Danes po dolgem času nisem imel brisalcev muh, ker se mi je strgala nitka in je nisem imel
časa zamenjati, in glej ga zlomka, muh je bilo kot toče. Običajno jih pa vozim s sabo za brez
veze (muhenpucerje, ne muhe).

P.P.S. Kratek dodatek še iz guraškega štaba IPF. Naš apartma so od lani še polepšali: prebarvali, dodali nov velik LCD TV, priskrbeli otroško posteljico in zunaj nadgradili igrala s stenco za plezanje, s trampolinom, peskovnikom, žaru pa dodali še kotliček za kuhanje takšnih ali drugačnih čorb na prostem. In nenazadnje, dobili smo ključek za mobilni internet, tako da lahko poročila pišemo od tu, ne pa da visimo v gostilni :-) Moram reči, da se guračice zaenkrat ne moremo pritoževati. Malce je danes sicer presenetilo vreme, pozitivno, namesto bund in škornjev, ki sem jih planirala za danes, je izplen opečen obraz in dekolte ter roke. Torej tukaj ne bomo več podcenjevali krem za sončenje. Za vse, ki še ne veste kam bi se dali čez prvomajske praznike, letališče vabi z novim mini golfom in dvema paviljonoma s simpatičnimi maserkami.
IBA

Re: Flight Challenge Cup 2014, Prievidza, Slovaška

Odgovor Napisal/-a IBA »

Čestike za prvi uspešen dan...

p.s. vidim da je guračem zelo težko :):):)....uživajte !!
Uporabniški avatar
glajda

Ponedeljek, 28.4.

Kratek povzetek današnjega dne:
- v dežju postavili letala na štart
- čakali do 12h
- v sončnem vremenu letala pospravili
- popoldne povsod okrog občudovali nevihte

Kratek povzetek še iz guraškega štaba IPF:
- do postavitve letala na štart v dežju smo se noro zabavale v apartmaju in omare "zlorabljale" za vse mogoče skrivalnice in norčije.
- čakanje do 12h zapolnile z norenjem po apartmaju in "zlorabi" omar za vse mogoče skrivalnice in norčije
- v sončnem vremenu pospravili letalo (seveda po mojem prigovarjanju, pilot je na tleh zelo neodločno bitje)
- popoldne povsod okrog občudovali nevihte, noreli po stanovanju, da "zlorabljanja" omar raje ne omenjam.

Pozdrav iz Prievidze.
Uporabniški avatar
glajda

Torek, 29.4.

Danes sem imel pa obilo sreče.

Pa pojdimo po vrsti. Ob pričetku vleke je vreme izgledalo nemogoče. Poktitost 6-7/8, pol moje vleke je bilo skozi dež. Potem smo nekako uspeli ostati v zraku in vreme se je pričelo izboljševati. Druga točka je bila pokrita, na prvi pa se je naredila nevihta, ampak z malo sreče bi se dalo obleteti disciplino, 2h AAT med tremi točkami.

Prvo tretjino discipline smo leteli po robu črnine, kjer so se delala zelo močna dviganja. Potovalne hitrosti so bile blizu 100km/h. Zataknilo pa se je, ko smo 20 km pred drugo točko prileteli do popolnoma pokritega neba brez termične aktivnosti. Tu se je skupina odločila, da gre bolj levo v sektor, meni pa se to ni zdelo v redu, ker so bili vmes hribi in če tam ne bi dobili ničesar, ne bi mogli nazaj. Sam sem se odločil za bolj desno varianto in potem ven v ravnino na sonce na rob nevihte. Na žalost moj načrt ni deloval, dviganja ni bilo in bil sem tik pred tem, da grem pristat na Partizanske, ko sem na dobrih 200m dobil šibko dviganje. Dobrih 20 min sem potreboval za 200m, ampak ostal sem v zraku. Temu se reče, da sem unovčil Kvizkota. Ko me je dohitela senca, sem se prestavil in navrtel višino za dolet. Izkazalo se je, da je imela skupina prav. Pod pokritim so navrteli 200m, se nazaj vrnili nekoliko višje in domov prileteli 5 min prej, in kar je bolj važno, brez takšnega nizkega reševanja.

Torej, danes se lahko zahvalim sreči, da sem obletel disciplino. Lahko bi bilo precej drugače...

Guraški tabor IPF:

Da vam razkrijem skrivnost, zakaj smo gurači alfa in omega ekipe. Če pilot včeraj ne bi poslušal svojega zvestega gurača in pospravil letala, ne bi videl, da ima pokvarjeno loputo pri kolesu in je ne bi mogel popraviti, ter bi tako spet letel z odprto. Smo zakon? Seveda smo. Današnji dan to dokazuje ;-) Še vedno pa ostaja uganka, kako se mu je kolo v ponedeljek uspelo pospraviti, ko je lezel v letalo tik pred vzletom.

Danes. Se spomnite Zrneca, ko je posnemal Mutolo? Nekako tako je danes izgledal tek Benedikoviča proti Borisu. »maš taaaaaakooo veeeeeeelko pivo« Baje ga je rešil pristanka v Partizanskih.
Drugače pa je bil danes dan za gurače in za kravžlanje živčkov. Ob pogledu v nebo in bliskanju strel vse okoli nas so kar pošteno trpeli. Ampak se je za nas tri guračice srečno izteklo.
Uporabniški avatar
Denis

Odgovor Napisal/-a Denis »

Berem, odlicen uvod, zaplet, resitv, ok bo pac malo slabsi rezultat, pa kaj. Potem grem gledat rezultate, seveda od polovice navzdol in ... ne najdem, potem pa iz obupa pogledam na vrh lestvice in glej ga ticka, kar gor se je ustolicil - "svasta". Pa taka drama ...
Saj ne vem za kaj bi cestital, ampak ce slucajno nehas letet, se obvezno usmeri v pisanje dram :)
Pa se kritika na danasnji guraski zapis; vcerajsnji je boljsi, tekmovalec je vrhunski v zapisih (da ne omenjam rezultatov), guraci - popuscate, vec energije v pisanje ... :oops:
MihaPremrl

Odgovor Napisal/-a MihaPremrl »

Bravo Boris, držimo pesti za prihodne dni! IPF, IPF, IPF...
Uporabniški avatar
Milan Korbar

Gurači ali porivači: Flight Challenge Cup 2014, Prievidza

Odgovor Napisal/-a Milan Korbar »

Čestitke Borisu za rezultati.
S temile gurači pa kar malo pretiravate. Prevedeno iz domicilnega jezika pomeni gurač dobesedno porivač!
V slovenščini pa je beseda brez pomena, čeprav so jo generacije jadralnih letalcev posvojile kot čisto zlato.
Pa uspešno tekmovanje še naprej.
Že več kot Slika let z vami ali brez vas! Zato pa lebdim na Slika in tuhtam!
Uporabniški avatar
glajda

Nisem se pritoževal nad rezultatom. Komentiral sem dejstvo, da če bi isto ponovil še desetkrat, se ne bi več izšlo.
Uporabniški avatar
Denis

Odgovor Napisal/-a Denis »

Milan:
Meni je pa beseda GURAC cisto vsec (pusti domicilni jezik pri miru). V eni besedi je vse povedano. Je ni v nobenem slovarju in logicno je da se uvrsti na seznam besedisca jadralnega letenja. Saj zelimo da je jezik bogat, a ne? (Ali bomo kot amerikanci, ko ima beseda mnogo pomenov in ce ni v kontekstu, tudi slucajno ne mores vedet, kaj je doticni mislil)

Boris:
Saj vem da ne, ampak dramatursko ti je pa vseeno uspelo !
Uporabniški avatar
glajda

Denis,
se bom potrudila, ti samo povej kaj rad bereš. Drame, komedije, znastveno fantastiko, grozljivke, ljubezenske zgodbe, .... ;)
Odgovori